segitomaria

 

SM SPORT 2013

Iskolánk sporttevékenységei között igencsak számos rendezvényre nyílik lehetőség, szemelőtt tartva a teljesítményre való összpontosítás mellett a rendezett magatartást, valamint az emeberek közötti kapcsolatok kialakítását. A közös gyakorlatozások, a játékos együttes munka jegyében zajlottak ez évi versenyeink, ahol mindenki tudása legjavát adta.

  • Kiemelten említeném iskolánk fiú-kosárlabdacsapatának tagjait (Balázs Botond /XII.B/, Orbán Zoltán, Bálint Szabolcs, Teutsch Tamás, Váncsa Zalán /XI.B/, András Nándor, Bálint Szabolcs /XI.A/, Balázs István, Farkas Róbert, Nagyörgy Szabolcs /X.B/, Orbán István /X.C/.), akik egy éves kihagyás után újraalakulva és az oly kemény mezőny ellenére  III. helyezést értek el a városi bajnokságon.
  • Dicséret illeti a lány-kosárlabdacsapatot (György Kinga, Takács Emőke /XII.B/, Holló Henrietta, Bíró Piroska /XI.A/, Dánél Krisztina, Pataki Andrea, /X.A/, Bara Bernadett, Silló Beáta, Kodácz Stefánia, Ruczuj Emese /X.B/, Csató Biborka /IX.C/), a városi bajnokságon elért II. helyezéséért, a fiú-labdarúgócsapatot (Ferencz Árpád /XII.B/, Incze Árpád /XII.A/, Keszler Áron, Bálint Szabolcs /XI.B/, András Nándor /XI.A/, Szabó Botond /XI.C/,  Incze János /X.A/, Kovács Attila /X.C/, Szász Ákos /IX.A/, Molnár Zoltán /IX.B/, Erőss Csongor /IX.C/) a IV. helyezésért.
  • Asztalitenisz versenyen megyei II. helyen végzett Dánél Krisztina.
  • A kézilabda sportágban fellendülő, és  idén megalakuló iskolánk fiú csapata (Ferencz Attila, Keszler Áron /XI.B/, András Nándor, Bálint Szabolcs /XI.A/, Szabó Botond /XI.C/, Kovács Attila, Biró Richárd, Fazakas Zsolt /X.C/, Kömény Attila /IX.B/, Bálint István /IX.C/), a  IV. helyen végzett.

 

Pitó Noémi, testnevelés szakos tanárnő