Évvégi csapatösszerázó kiránduláson a diáktanács

Idén május 15–16. között került sor a diáktanács évvégi csapatösszerázó és avatós kirándulására, amelyet Kalibáskőn szerveztünk meg. A program célja az volt, hogy a csapat tagjai közelebb kerüljenek egymáshoz, új élményeket szerezzenek, és közösen zárják le az idei tanévet.

Péntek délután indultunk el közösen Kalibáskőre, amit már mindenki nagyon izgatottan várt. Megérkezés után egy ismerkedős játékkörrel kezdtük a programot, hogy azok is jobban megismerhessék egymást, akik eddig kevesebbet beszélgettek egymással. A jó hangulat már az első percekben megalapozódott.

Ezután ismertettük a hétvége programtervét és átbeszéltük azokat a szabályokat, amelyek a kirándulás alatt fontosak voltak számunkra. Ilyen volt például az, hogy figyeljünk egymásra, hallgassuk meg a másikat, illetve hogy „ami itt történik, itt is marad”. Ezek segítettek abban, hogy mindenki biztonságban és felszabadultan érezhesse magát.

A délután folytatásában következett a már hagyománnyá vált licitjáték, miközben a csapat másik fele különböző csapatépítő és ügyességi játékokban vett részt. A versenyek nagyon jó hangulatban teltek, a nyertes csapatot pedig egy kis ajándékkal jutalmaztuk meg.

Az este folyamán közösen készítettük el a vacsorát. A sütögetés, beszélgetés és nevetés igazán családias hangulatot teremtett, így az este hátralévő része is jókedvben telt.

Szombat reggel a megszokott kirándulós hangulatban indult a nap: hangos zenés ébresztővel keltettük a társaságot, amit reggeli torna és készülődés követett.

A délelőtt fő témája a rendezvényszervezés és az új ötletek megosztása volt. Emellett fontosnak tartottuk azt is, hogy jobban megismerjük az idei tanévben csatlakozott diáktanácsosokat, és felfedezzük, ki milyen területen ügyesebb vagy érdeklődőbb — akár szervezésben, kreatív feladatokban vagy fotózásban.

A délután hátralévő részét közös játékokkal, főzéssel és pihenéssel töltöttük. Nem volt hosszú kirándulás, mégis tartalmas és élményekkel teli hétvégét tölthettünk együtt. Sok közös emlékkel, nevetéssel és még összetartóbb csapatként tértünk haza.

Tatár Anett-Réka, diáktanács-elnök

Vissza