Öt kontinens csillagai

Nagy megtiszteltetés, hogy idei iskolanapi ünnepünk vendége volt Ladányi Tamás neves asztrofotós, amatőr csillagász, földrajztanár.

Két előadása során- lenyűgöző fotókon keresztül ismerkedhettünk az égbolt és az asztrofotózás titkaival. A számos hazai és nemzetközi elismerésben részesült vendégünk előbb a kollégisták, majd iskolánk nagydiákjai társaságában mutatta be munkásságának legnevezetesebb képeit, azok történeteit.

Számunkra azért is rendkívüli alkalomnak számít a vele való találkozás, mert iskolánk először vállalkozott arra, hogy egy kiállítás szervezésével köti össze a meghívást. Ez a munka külön kihívás, jó kaland volt, hiszen a képek kiállításszerű, tematikus és esztétikai elrendezésének kitalálása révén különös kapcsolatba kerülhettünk ezekkel a páratlan szépségű fotókkal, általuk pedig a szerzővel.

A mintegy 30 munkából álló tárlat – és azon keresztül talán kicsit Tamás is- velünk marad. Köszönjük!

Támogatóink: Segítő Mária Alapítvány, MEDEXPERT, CatLine, Hargita Megye Kulturális Központ

Tamás Levente, igazgató

Vissza