Zenevarázslat Várnagy Andreával

Felejthetetlen hangulatú adventi zongorakoncertnek örülhettünk 2023. december 15- én. Iskolánk vendége volt Várnagy Andrea, Liszt Ferenc- díjas zongoraművész és lánya Farkas Lili.

A versek és lélekszépítő gondolatok közé bújtatott négykezes zongoraművek abba a világba vezettek bennünket, amely  Claude Debussy zeneszerző szerint már a szavakon túl van: A zene ott kezdődik, ahol a szavak már véget érnek. 

A koncert különlegessége abban is állt, hogy ilyen jeles művésznő játszahatott gimnáziumunk nemrég beszerzett új hangszerén– egy KAWAI típusú hibridzongorán.

Köszönetet mondunk művész- vendégeinknek és mindazoknak, akiknek támogatásával iskolánk újból egy csodálatos eszközzel és a jövőben remélhetőleg gyönyörű alkalmakkal gazdagodott, gazdagodni fog: Hargita Megye Önkormányzata, Csíkszereda Város Önkormányzata, a Pro Cultura Siculi Egyesület, Segítő Mária Alapítvány.

Tamás Levente, igazgató

Vissza