Farsangi bálok
V-VIII. osztályok farsangi bálja IX-XII. osztályok farsangi bálja
V-VIII. osztályok farsangi bálja IX-XII. osztályok farsangi bálja
Az idei év utolsó tanítási napján Karácsonyváró ünnepséget tartottunk iskolánkban, ahol az V. osztály és IX. osztályok karácsonyi műsorral örvendeztetik meg diáktársaikat, tanáraikat, szüleiket.
Adventi – koszorúkötésAz adventi időszak kezdetén adventi koszorúkötésre került sor a díszteremben november 27-én. Egy kis ráhangoló elmélkedéssel kezdődött, majd minden osztály elkészítette az adventi koszorúját, amelyet az osztályban a katedrán helyeztek el. A program végén közös ima keretében Spiri tovább »
November 16-án került megszervezésre a VIII. által a Gólyácska-bál, ahol a IX-ekhez hasonlóan beavatásra kerültek a legkisebb diákjaink is, az V. osztályosok. A legkisebb diákok is különböző próbákon kellett bizonyítsák rátermetségüket, így megmutathatták tánctudásukat, kreatív bemutatkozással jobban megismerhettük, ügyeségi játékokon tovább »
Iskolánk búcsúján, Magyarok Nagyasszonya ünnepén szentségimádáson vettek részt az osztályképviselők a gimnáziumi szentségi kápolnában. Ezt követően a kollégium dísztermében búcsús szentmise következett, melynek főcelebránsa Nm. Ft. Tamás József nyugalmazott segédpüspök volt. A nap záró momentuma a csíkszeredai Codex régizene-együttes ünnepi koncertje volt.
Becsengettek szeptember 11-én, elkezdődött a 2023/2024-es tanév. Minden diákunknak, tanárunknak, munkatársunknak jó munkát, jó eredményeket kívánunk az új tanévben!
Itt a várva várt Vakáció! Pihentető, élményekben gazdag vakációt kívánunk diákjainknak, tanárainknak, munkatársainknak! Találkozunk szeptember 11-én a 2023/2024-es tanévben.
27 nyolcadikos diákunk búcsúzott el iskolájától, osztályfőnöküktől Imre-Kedves Arankától. Egy új kezdet, egy új fejezet kezdődik mindenkinek az új iskolájában. Sok sikert kivánunk!
Június 3-án elballagott iskolánk 91 végzős diákja. A XI. osztályok által adott utravaló után, részt vettek utolsó osztályfőnöki órájukon, majd az ünnepség a csíksomlyói Kegytemplomban folytatódott. Sok sikert kívánunk a továbbtanuláshoz, a NAGYBETŰS élethez! Találkozunk 2033-ban.
Iskolánk közössége rész vett a csíksomlyói Pünkösdi fogadalmi búcsún, ahol iskolánk diákjai több helyszínen is segítkeztek Szombaton és Vasárnap is. Istennek legyen hála!